Najdete nás na       

Závod 360°Challenge není jen o běhu, ale také o pomoci

patrik clanek 4Na nejbližších závodech 360°Challenge v Chrudimi a v Praze budeme opět kromě závodění také pomáhat. Aktuálně jsme se rozhodli přidat ke sbírce pro Patrika, kterému je 10 let a trpí Duchenneovou svalovou dystrofií. Jedná se o progresivní svalové onemocnění výrazně zkracující život, při kterém dochází k úbytku svalové hmoty, která se v poslední fázi projevuje i ve svalech dýchacích a svalu srdečním. Onemocnění je zatím neléčitelné.

Zcela spontánně jsme se rozhodli pomáhat druhým a to především dětem, které mají nějaké zdravotní problémy. Proto na našich akcích nabízíme v rámci doprovodného programu možnost vyzkoušet si je za drobný poplatek, který je v plné výši příspěvkem do konkrétní sbírky,“ vysvětluje hlavní organizátorka závodů Nikola Bartáková. Trávíme většinu času při různých aktivitách v přírodě, na hřištích, na vodě i pod vodou, v tělocvičnách a posilovnách. Přitom však s otevřenou myslí sledujeme svět kolem nás a dobře si uvědomujeme, že pohyb je velký dar a není každému dopřán v plné míře. „Proto se objevil nápad, že by bylo dobré dát organizaci našich závodů další rozměr v podobě této přidané hodnoty“, dodává Bartáková.

patrik clanek 4patrik clanek 1

Patrik má v současné době za sebou první fázi léčby, jejíž účinky budou přicházet každým dnem. Jeho boj ale nekončí. Aby měla první fáze terapie, kterou Patrik podstoupil koncem roku 2015 v izraelském Tel Avivu, ty správné účinky a hlavně dlouhodobý efekt, je potřeba absolvovat experimentální terapii kmenovými buňkami ještě jednou. Tato terapie stojí 42.000 USD (960.000 Kč) a byla Patrikovi doporučena kvůli zpomalení progrese onemocnění a mohla by mu dát tolik potřebný čas.

patrik clanek 2patrik clanek 3

Budeme rádi, když se k naší sbírce připojíte ať už uhrazením drobných poplatků za změření svého těla nebo vyzkoušení koloběžek, nebo volnou formou v podobě dobrovolného příspěvku v libovolné výši vhozeného do některé z připravených kasiček na našich sportovních akcích.

Moc vám děkujeme, že s námi běháte i pomáháte!

http://www.sbirkapropatrika.cz/sbirka-pro-patrika/

http://360tka.cz/zavody-2016/360-challenge-tour.html

http://360tka.cz/zavody-2016/360-challenge-praha-podzim.html