Najdete nás na       

Lázně Kynžvart mají sportovního ducha

konigova 4Lázně Kynžvart mají sportovního ducha, ale samotnému městu vévodí Petra Königová, která sporťáky nenechá ani na minutku odpočinout. S Peťulí jsem se seznámila loni na startu Bahňáka a pak už nebyl závod, kde by jsme se nepotkaly. Jak to asi dopadlo?

Petra Königová je 32 let aktivní (víc než aktivní maminka) dvou děti a manžela. Kterou pouze čísla jako účetní nanaplňují. Proměňuje je tak i v realitě jako kondiční Fitness trenér a trenér licence C- házená. Sport ji provází už od malička, ale nikdy ne závodně. To až teď ,, na stará kolena", kdy se k běhu dostala náhodně s kamarádem, který ji vzal ještě jako kuřáka na lehký výběh, z kterého bylo nakonec 11 km a puchýře tak veliké, že domů jela bez bot :) Ale od té doby se z toho stala závislost a život se tak trochu změnil. ️Teď už se zaměřuje hlavně na překážkové závody a skupinové cvičení, které i trénuje.

konigova 1konigova 2konigova 3

Pomáhá také manželovi s trénováním házené dětí od 6-15 let, kdy se hlavně snaží vest děti k všestrannosti ve sportu a ke zpevnění těla, tak aby je v jejich kariéře čekalo co nejméně zranění. Jejím cílem je hlavně ukázat lidem, že sport je fajn a zábava. Proto je pro ni největší odměnou, když se projde po jejich městě a potká lidi, kteří si nikdy nedovedli představit, že by mohli běhat nebo cvičit a teď to dávají s přehledem. Dokonce se přidají i na závody. "To že se můžu věnovat sportu a závodům je také velká zásluha mé rodiny, která mě podporuje na 100%" usmívá se.

konigova 7konigova 8

Kde jsi se o 360tce dozvěděla?

Na běžeckých závodech jsem se setkávala s Niki Bartákovou a díky ni jsem se o závod začala zajímat. A to že kývla na pořádání závodu nás moc těší.

Už jsi 360tku běžela nebo zkusila?

Bohužel ještě mi časově nevyšlo se závodu zúčastnit, ale už se na ni moc těším. Myslím, že to bude úplně něco jiného. 

konigova 5Jako trenérka využíváš nějaké cviky v tréninku?

Ano cviky z 360tky zahrnuji do tréninků. Cviky jsou náročné a po několika opakování by člověk nejraději skončil ️ 360tku jsme zkoušeli na nečisto a myslím že se máme na co těšit.

Budete na 30. 7. na závod připraveni?

Určitě na závod budeme připraveni máme zrekonstruované zázemí pro pořádání, krásnou okolní přírodu, občerstvení, možnost ubytováni cca 100metrů od startu, sobota večer je možnost grilování posezení, takže kdo by se rad zdržel do neděle a zajel si třeba na prohlídku Kynžvartského zámku, nebo okolních lesů určitě má možnost a doporučuji ️

konigova 6Co tě na závodu zaujalo?

Zaujalo mě, že tento závod mohou vyzkoušet všichni, není to jen běh a v závodu nejsou vybudované žádné překážky , z kterých mají někteří strach. Jediné s čím se budou muset poprat jsou jen závodníci sami  a třeba poznají že běh a cvičení není zas tak hrozné  a začne je to bavit jako ostatní.

Běháš i jiné závody?

Ano běhám pravidelně jezdím na závody SR, Bahňák, Run czech, Predator. Srdcová záležitost je ale pro mě Spartan race, máme už skoro 2roky SR tréninkovou skupinu Lázně Kynžvart kde se snažíme ukázat lidem okolo, že tyto závody jsou o tom překonat sám sebe, užit si to s partou lidí, a odcházet s pocitem ,,zvládli jsme to".

A co Ty, zvládneš to 30. 7. v Lázních Kynžvart taky?

360challenge tour header lazne kynzvart

Registrovat se můžeš na našich stránkách