Najdete nás na       

Tomáš Vágner

Sport Tomáše provází celý život. Začal fotbalem a jako brankář si zachytal i v Německu, ale v 17-ti letech přišly činky a fitness. Zlom nastal v roce 2014.

Když jsem se v roce 2014 přestěhoval na Mělník, hledal jsem, jak dále rozvíjet svojí sportovní kariéru a činnost až jsem si našel místní futsalový tým Olympik Mělník. Tento sport vyžaduje více dynamiky, obratnosti a rychlosti a tak jsem začal sledovat na sociálních sítích různá videa a články s posilováním s vlastní váhou těla (kalisthenika/street workout). Kterému jsem podlehl“.

Tomáš dal dokupy tým lidí a po ročním fungování založil oficiální sportovní klub - Workout Mělník, z.s. - Oficiální web klubu

tomas vagner 1Jak víme, věnuješ se převážně Street Workoutu, děláš i jiný sport ?

Aktuálně je to pouze cvičení s vlastní váhou těla a fitness. Tréninky, exhibice s týmem a tak stále dokola… Mám dvě děti, takže veškerý volný čas trávím s nimi a snažím se je vést také ke sportu.

Popiš nám krátce, kde Tebe, nebo tým můžeme vidět ?

Vystupujeme na různých exhibicích, nejvíce nás můžete vidět na místech, kde se otevírá nový workoutový park. Dále vystupujeme na společenských a větších akcích u nás, typu Utubering v Praze, Sportovní Expo, Vinobraní Mělník apod. Mě osobně můžete nejvíce potkat na nově postaveném workoutovém hřišti na Mělníku, kde trénuji.

(http://www.facebook.com/workoutmelnikpark)

Existuje nějaká „oficiální“ soutěž v tomto sportu, nebo je to jen o exhibicích ?

Pořádná oficiální soutěž, jako taková v tomto sportu zatím není. Minulý rok, ale proběhl v Praze první ročník Mistrovství ČR ve Street Workoutu, tak doufám že se uskuteční i v roce letošním. Jedná se tedy spíše o městské turnaje (battly) v různých dovednostech (shyby, kliky, kliky na bradlech na počet opakování s přidanou váhou, Freestyle, apod.) a ty se všechny většinou konají až v létě.“

Co je podle Tebe nezbytné pro sport jako takový ?

Určitě mít vůli a odhodlání jít si za svým cílem. Dělat vše naplno a milovat to co dělám!

tomas vagner 3

tomas vagner 4Preferuješ „jeden sport a pořádně“ nebo právě všestrannost, což je symbolem 360tky?

Snažím se být všestranným sportovcem, mám rád každý sport svým způsobem, když se dělá pořádně. Naběhal jsem se tisíce kilometrů na fotbale

Jak se Ti líbí koncept 360tky?

Líbí se mi hlavně to komplexní a originální pojetí celé akce, není to jenom o tom, dostat se formou běhu z bodu A do bodu B, ale překonat překážky s využitím vlastní váhy těla, což já osobně velice oceňuji.

Na co se diváci mohou v dubnu v Praze na exhibici těšit ?

Lidé se mohou těšit na krátké vystoupení našeho týmu Workout Mělník, z.s. na hrazdách s využitím pouze vlastní váhy těla a představení tak tohoto rychle se vyvíjejícího sportu. Rádi zodpovíme zájemcům jakékoliv dotazy a společně můžeme potrénovat.

 

tomas vagner 5Doporučil by jsi závod i v okolí?

Tento závod je velice specifický a rád bych ho viděl ve více městech po celé ČR.

Neláká Tě vyzkoušet si závod na vlastní kůži ?

Vím, že se k němu určitě dostanu a láká mě to. Pořádně potrénuji a uvidíme ;-)

Máš nějaké plány (projekty) v letošním roce, které by jsi chtěl vyzdvihnout ?

>Letos jsme dostali nápad uspořádat svůj první ročník soutěže ve Street Workoutu na Mělníku, který se bude konat 18.6. a nazvali jsme ho BATTLEMANIA 2016. Více se dozvíte na oficiálním webu akce – http://www.battlemaniamelnik.cz Budeme rádi, když přijede co nejvíce soutěžících a užijeme si tak společně hezký sportovní den.