Najdete nás na       

I druhý břeh skrývá adrenalin a napětí

Hanka, 28letá kočka se rozhodlla pomoci na první zimní verzi 360tky. Ještě nedávno žila nedaleko, v Jablonci, tentorkát ale za pomocí pojede přes 60 km! Jak říká" "Pro sport všechno!"


Proč chceš být dobrovolnice na 360 Challenge, proč nejdeš rovnou závodit?
Jelikož jsem teď dlouho neběhala, tak se ráda závodu zúčastním jako dobrovolnice - kde mě láká zažít závod i z té druhé strany.


Jak tě vůbec napadlo, přihlásit se?
Kamarád Jan Honzík, který povede na 360 Challenge Winter rozcvičku mě zval a sdílel tento závod na facebooku , kde jsem narazila na fotku lákající dobrovolníky. A v tu chvíli jsem měla jasno - tak tohohle závodu se musím zúčastnit.

Máš zkušenosti i s jinými závody: Nebo 360tka je tvá srdcová?
Zkušenost mám se Spartan Race. 360tku teprve poznám a už teď se moc těšim!

Co by podle měl mít správný dobrovolník?
Dobrovolníkovi by neměl chybět smysl pro disciplínu (aby uhlídal poctivost závodníků), měl by být ochotný pomoci s čímkoliv co bude při závodě třeba, měl by mít plno energie aby mohl hecovat a podporovat závodníky, a dobrou náladu, která se bude šířit na závodníky ale i ostatní členy týmu dobrovolníků, pořadatelů atd ;-)

V cíli každý vidí závodníky, ti cítí euforii, nadšení. Dobrovolníci jsou v tu chvílí „neviditelní“, nevadí ti to?
Vůbec ne, já ucítím euforii, atmosféru z celkového závodu a to mě tam naplní zážitkem.
A na to se moc těšim a vůbec mi nevadí, že budu třeba "neviditelná" :-D

Závodníci většinou vidí jen sami sebe, veškerý servis je pro ně samozřejmostí. Jak by podle tebe dopadla/nedopadla akce bez dobrovolníků?
Zkouším si to představit...Že by to měli zvládnout třeba jen 2 lidi... Nerada bych někoho podcenila, ale myslím si, že závod bez dobrovolníků by byl totální chaos...

Dobrovolník věnuje svůj čas, úsilí a své dovednosti ostatním. Myslíš, že tohle dokáže každý?
Upřímně? Nemyslím si, že každý člověk má v sobě ochotu někde pomoci...Naštěstí ale pořád je i spoustu lidí , kteří se pro ostatní rádi "rozkrájí" a dobrovolničení na závodech jim dělá radost, takže ne - každý to určitě nedokáže, ale vždy tu budou i lidi kteří ano a takovým patří "dík"...za to že nemyslí jen na sebe...
Kde nejraději pomáháš při závodě - registrace, občerstvení, u překážek, v cíli, rozdávání medailí?
Víš co, ono to je vlastně úplně jedno, u registrace je to důležitá úloha - nic nepoplést. U občerstvení tě závodníci milujou že jim dáš napít. U překážek jim můžeš kolikrát pomoci, hecovat je, podpořit, to tě pak hřeje dobrý pocit. A být v cíli a předávat medaili těm šťastným očím, musí být super pocit, vidět tolik radosti.Takže každé "stanoviště" je důležité a myslím si že je jedno kde dobrovolník zrovna bude - užije si to tak nebo tak...


Když už jsme u 360°Challenge, co tě drží právě u tohoto závodu?
Mám ráda odlišné, ne-tuctové věci a to 360tka je. Jelikož sama mám své tréninky ála BOOTCAMP, kde se cvičí především s váhou vlastního těla, což mi naprosto vyhovuje, tak se mi moc líbí myšlenka tohoto závodu, kde jsou překážky právě v podobě cviků s vlastní vahou. Navíc, myslím si , že během kačáků a jím podobným cvikům se člověk aj nasměje a i o tom takové závody jsou - užít si je s úsměvem na tváři ;-)