Najdete nás na       

Kopr má jasno. Za rok chce první flek a trochu šílenosti

clanek 1aMyslel si na stupeň nejvyšší, ale nakonec zůstal o pár sekund pod prvním místem. Poslední 360tky v roce 2015 se účastnil i Kopr. Přišel a netajil se tím, chtěl uspět. Výborný běžec, sportovec, ale tady vede více parametrů k úspěchu. Někdo může být silový, jenže nemá rychlost. K vrcholu je cesta přes celkovou alchymii těla. Koprovi přinesla druhé místo, v cíli padl vysílením. Pro příští rok má jasný cíl - vyhrát. 

Každý se ptá - jak se vám závod líbil, byli jste spokojení? My to zkusíme obráceně. Co se vám nelíbilo?

(Smích). Ne, ale něco by se našlo, a to spíš ve stylu, že lidé dnes podvádí, je potřeba je lépe při cvicích kontrolovat a zpřísnit pravidla. Lidi to sice dělají pro sebe, ale závod je závod a měl by být stejný pro každého.

 

Proč jste běžel 360tku?

Protože jsem hledal závod, který by přinesl nejen můj oblíbený běh. K tomu také cviky, které procvičí celé tělo. A 360tka je závod, kde je potřeba od závodníků všestrannost. Potrápíte všechny svaly těla a nemáte ani na vteřinu čas si vydechnout. Baví mě variace cviků ve spojitosti s během nahoru a dolu.

Čím by se dala trať ještě vylepšit?

Nevadilo by mi něco trochu šíleného, čím by se závod odlišil od ostatních, kterých jsou dnes tisíce. Člověk vždy přemýšlí, kam se vydat, ať je to kvůli ceně, atmosféře, možnosti vzít vlastní rodinu sebou. Hledáte něco, co vybočuje z řady.

Doporučil byste 360tku známým?

Takhle. Velice rád se zúčastním opět hlavně já sám, abych se pokusil o to první místo, které mi letos o fous uteklo. To se nedá ale bez přátel, takže je rád pozvu na tento závod, můžeme se podporovat a hecovat navzájem. Nejde jen o samotný závod, ale také o trénink, protože dát si tento závod bez tréninku, je opravdu obtížné.