Najdete nás na       

Kovový válečník

Absolutní cena pro absolutního vítěze byla absolutní bomba, kde se tento nápad zrodil?

Ahoj Niki, setkáváme se u nás stále častěji s lidmi, kteří dokáží z odpadu vyrábět krásné věci. Tak například autovrak je zdrojem mnoha surovin a dílů, které najdou své uplatnění nejen při recyklaci, ale poslední dobou čím dál více také jako vstupní materiály pro výrobu nejrůznějších uměleckých, dekorativních či módních doplňků. Spolupracujeme s těmito lidmi, protože nás baví jejich práce a kreativita a jsou pro nás v mnoha směrech inspirativní.

kovovy valecnik 1 thumpkovovy valecnik 3 thumpkovovy valecnik 2 thump

Jak dlouho jste na soše "kovového válečníka" pracovali a z čeho je vyrobený?

Sochu "kovového válečníka", jak jsi jí krásně pojmenovala:-), pro nás k příležitosti závodu 360Challenge vyrobil jeden z místních umělců, který se výrobou takovýchto krásných sošek zabývá již mnoho let. Na první pohled to možná není zřejmé, ale jak nám sdělil, trvalo to nějakou dobu, než se propracoval k dnešním osvědčeným výrobním postupům. Díly z vozidel (v tomto případě z motorů - ojnice, písty,ozubená soukolí....) je potřeba nejprve řádně odmastit a ošetřit, aby s nimi byla možná další práce a to je pouze začátek, po mnoha dalších procesech je potřeba provést finální povrchovou úpravu, aby soška nezanechávala nežádoucí stopy, zkrátka aby se zabránilo tzv. špinění při dotyku. Konkrétně tato soška, byla ztvárněna jako pohár a její nedílnou součástí je robustní podstavec vyrobený v truhlářské dílně Spaltoland Tomáše Spálenského. Dnes trvá výroba takovéto sošky cca 2-3 týdny.

Sám jsi se závodu účastnil, jak se Ti závod líbil a co Tě překvapilo?

Závod tipu 360Challenge doporučuji vyzkoušet úplně každému, kdo se rád hýbe, je to perfektní příležitost vyzkoušet si co ve vás je a hlavně jak na tom jste po fyzické stránce. Mě osobně velice překvapilo jak z tebe dokáže závod dostat i úplné zbytky sil :-D. Jinak velice oceňuji že 360 Challenge myslí na všechny věkové skupiny a součástí jejího programu je i závod pro děti! Pro mě jako pro rodiče je to příležitost strávit aktivně den s celou rodinou a svými výkony motivovat své děti, které potom dětský závod neskutečně baví a užívají si ho! Akce je vždy okořeněna doprovodným programem a perfektně organizačně zvládnutá!

kovovy valecnik 4 thumpkovovy valecnik 6 thumpkovovy valecnik 5 thump

Kovový válečník putuje dál, jsi spokojený s výkonem absolutního vítěze?

Vítěze letošního Chrudimského závodu Jakuba Podzimka jsem měl to potěšení sledovat z pozice závodníka na trati, končil jsem právě druhé kolo, když si Jakub již užíval zasloužené ovace v cíli, říkal jsem si, že má snad v zadku vrtuli:-D.

kovovy valecnik 7 thumpkovovy valecnik 8 thump

Z celé akce mám opravdu dobrý pocit a těším na další!! Velké poděkování za celou akci Nikole Bartákové a jejímu teamu!!