Najdete nás na       

KinesioTaping

Název KinesioTaping pochází z latinského slova „kinesis“=pohyb a anglického „tape“=páska. Je to metoda, která umožňuje urychlovat regenerační schopnosti organismu působením elastické textilní tejpovací pásky, která má vlastnosti podobné vlastnostem lidské kůže.

Nalepením pásky ve správném směru !!DŮLEŽITÉ!! usnadníme pohyb svalů jedné svalové skupiny a utlumíme svaly a úpony skupiny druhé. Při tom dochází ke stimulaci proprioreceptorů, čímž se zvyšuje látková výměna, reguluje se svalové napětí, zlepšuje funkce kloubů a dochází k aktivaci oběhového a nervového systému. Tato metoda má široké využití.
Nejčastějšími indikacemi jsou: bolesti zad, bolesti hlavy, distorze a dislokace kloubů, svalové a úponové bolesti, traumata či záněty, problémy s Achillovou šlachou nebo plochonoží, epikondylitidy, léčba a hojení jizev, stavy po ortopedických operacích. KinesioTaping je účinný, avšak jde pouze o sekundární terapii pro prodloužení efektu předchozí terapie nebo k rychlejšímu návratu ke sportovní aktivitě.

Protože dbáme na výkon a zdaví našich závodníků, vyvořili jsme spolupráci s Veronikou Sýkorovou, která se postará o tejpování závodníků na naší TOUR. "Nelep si pásku sám, ale zaskoč za těmi nejpovolanějšími!", usmívají se organizátoři.

tejpovani 1tejpovani 2tejpovani 4

Bc.Veronika Málková

Vzdělání: FTVS – obor fyzioterapie
Certifikace a specializace: Diagnostika a terapie dysfunkce HSS, ACT - Akrální koaktivační terapie (metoda Roswithy Brunkow) , FIT a OVER ball, Diagnostika a terapie dysfunkce kolenního kloubu, Diagnostika a terapie dysfunkce kolenního kloubu, Certifikovaný kurz Manuální lymfodrenáž, SMS systém, Kinezio-taping.

Zdroj:
KASE, Kenzo. Clinical Therapeutic application of the kinesio taping method. 2nd ed. Tokyo: Ken`i kai information, c2003.