Najdete nás na       

Ovládne 360tka hitparády?!

progy progy v ChrudimiProgyho zná snad každý závodník. Tenhle kluk byl u startu první 360tky a stal se její součástí nejenom na trati ale ve všech videích. Loni totiž složil song ARE YOU READY na motiv závodu. Ale to byl jen start! Co si připravil letos?

Song ARE YOU READY finishoval sezonu 2016 a nejednoho závodníka hnal do cíle. Co Tě motivovalo pří skládání songu TY NA TO MÁŠ a kde jsi bral inspiraci?

Motivuje mě nejvíc to, že mám možnost prostředí mých slov odevzdat to nejlepší, co ve mně je. Když už “mluvím do hudby“, tak ať to má hlavu a patu a lidi si z toho něco odnesou.
Inspirace vycházela především z emoce, kterou na mě přenesla hudba. Ona má takový veselý, zároveň silný až revoluční sound. Většina rýmů, co v písničce zazní, mě napadla při běhání, když už jsem mlel z posledního. Což se docela hodí.
S prvotním nápadem, který jsem pak rozvíjel dál, mi pomohla Nikča Bartáková a Libor Gatto, kterým bych chtěl tímto poděkovat.

Nový song pro letošní sezónu nese název TY NA TO MÁŠ - v čem je jiný?

Song ARE YOU READY byl úvod. Seznámení se závodem. Vyjádření dojmů, když sám závod běžím anebo si užívám atmosféru s tím spojenou.
Song TY NA TO MÁŠ ukazuje, že jde o víc než o závod. 360tka nás učí překonat svoje limity. Pohyb zbystřuje mysl. Lidi co sportují, pak dokážou líp zvládat “kreš“ situace v realném životě.
Všichni určitě známe ten pocit, když na nás přijde ta zlá nálada, když si říkáme, že něco nejde. V takový chvíli mi stačí, když se dozvím o někom, kdo stokrát horší situaci zvládl s lehkostí. Koukám se pak na celou věc z jiného úhlu pohledu a říkám si sakra, když on to zvládl, já musím taky a mnohokrát jsem se i přesvědčil o tom, že i já mám tu sílu měnit věci ve svym životě k lepšímu. Jen někdy prostě zlenivím, zapomenu na způsob života, který mi je vlastní. Právě k tomu návratu song vybízí a podněcuje k činům. Zároveň i říká, že je to hlavně o tom, si to užít a netrápit se zbytečně tím, že člověk chvíli zaspal na vavřínech.

Zažil jsi během skládání a natáčení něco nevšedního?

Celé to vznikalo spontánně v Brně na bytě. No sousedí určitě radost neměli, když jsem hulákal na celý barák. Možnost nahrávat právě v Praze v Rooftop studiu, kde vznikají ty největší hudební hity, pro mě je vždy sám o sobě neskutečný zážitek. Jako velký hiphopový fanda, co tou kulturou a všem kolem toho žije už od svých 12 let, jsem byl doslova v říši snů. Celkově vše kolem hudby mě neskutečně baví a naplňuje.
Zpěvačka Mons Berry, která to tam se mnou natáčela, mi dávala skvělý rady, jak ten song pozdvihnout, aby zněl ještě líp. Čas pro nahrávání jsme využili úplně naplno do poslední sekundy. Určitě byste koukali kolik práce, času a úsilí se schovává za třemi minutami jedné písničky. Velký respekt všem interpretům, co to hrotí do detailů a dělají kvalitní muziku.

Vzkaz pro posluchače?

Jsem rád, že vás přibývá. Těším se na společný setkání na některém z mých vystoupení.

Kde se na Tebe závodníci mohou osobně těšit?

Tutovka je, že vám song přijedu naživo přednést do Chrudimi a do Brna. Jinak si mojí dosavadní tvorbu můžete poslechnout na youtube kanále Progy TV. Doporučuji Vám song Aliestro na něhož jsem nejvíc hrdý, protože byl věnovaný charitativnímu bazaru Kapička, který daruje peníze dětem na transplantační jednotku kostní dřeně nemocnici v Praze v Motole. Měl jsem i tu čest tu písničku předvést společně s Eliškou Kořínkovou, zpěvačkou na refrénu, pánům doktorům na plese ve Slavonicích.

Jaký je tvůj vztah k 360tce? Poběžíš letos? Co se Ti na závodu líbí?

360tku organizují moc fajn lidi, kteří jsou vždy dobře naladění a to mě na tom baví. Určitě poběžím, i když nezaručuji, že se nebudu chvilku plazit. :D Nejvíc se mi líbí to, že na konci je odměněn každý za snahu a dobrou věc, kterou vykonal pro svoje zdraví.
Minulý rok v Chrudimi mě na 360tku přišla podpořit celá rodina. Jsou skvělí jak mě podporují. Největší respekt patří mému bráchovi a Verče Feltlové to je má největší fanynka. Oba při závodu překonali sami sebe a už se těším, až tento rok poběžím s nimi.

progy progy a cela rodina progy roof5 01 02 – kopie

Plány Progyho? Ovládne hitparády? :)

V létě vyjde videoklip na písničku s názvem Být sám sebou. Na což se sám moc osobně těším a vy byste měli taky. Bude to velký. Na této písničce jsem makal celý rok za podpory společnosti Vivantis. Na refrénu je talentovaná slovenská zpěvačka Klaudia Vens. Nevím, jestli ovládnu hitparády. Co není, může být. Můj cíl je hlavně dělat kvalitní poctivou tvorbu. Zbytek už přijde sám. Třeba právě tento článek vypálí mojí hudbu na měsíc. :-D Člověk nikdy neví, co je za rohem. To je na tom T.O.P.