Najdete nás na       

Boj o první místo

Dělí je od sebe 14let a jen jedno místo na stupních vítězů. Jakub Podzimek a Martin Kopřiva jsou věční rivalové v závodě 360tka.

Martinovi bude letos 34 let a je to typická „běhna“. Se svojí šlachovitou postavou a výbornou fyzičkou se připravuje na dlouhé běžecké terénní závody. Kubovi je čerstvých 20 let a postavu má spíše atletickou. Přesto se potkávají na stejných závodech a v cílové rovince jsou si v patách. Oba jsme je vyzpovídali.

Jak se momentálně připravuješ na sezonu, jsi v tréninku?

Martin: V tréninku jsem od zimy, nabírám objem. Poslední měsíc se více soustředím na rychlost při běhu.

Jakub: Momentálně jsem začal tvrdě makat. Cvičím, běhám, občas to kombinuju. Spíše beru závod samotný jako trénink.

Kolikrát tě Jakub/Martin porazil? Jste takoví 360tkoví rivalové, jak to vnímáš?

Martin: Kolikrát mě Kuba porazil nevím, ale na 360 zatím bohužel pokaždé! :D Rivalové jsme a to je dobře. Pohání mě to v tréninku, protože vím, že na něj mám a chci ho porazit. I když se může na závodě vyskytnout někdo, kdo nám to oběma natře. :D Třeba takový Jirka Vacík či Tomáš Tvrdík jsou teď v neskutečné formě.

Jakub: Martin mě ještě zatím neporazil, budu se snažit, aby tomu tak bylo i nadále. Martin je hodně těžký soupeř, má velkou vůli. Hodně se zlepšuje a rozhodně na to má. Fandím mu!

Jak se ti líbila trať WINTER, co bys udělal jinak, co se ti líbilo, co tě štvalo?

Martin: Trať Winter, konečně na sněhu! Díky sněhu byla mnohem náročnější, ale i hezčí a zajímavější. Co mě štvalo, bylo opětovné podvádění na stanovištích. Každý dělá cviky trochu jinak a někdo to i šidí. Děláme to přeci sami pro sebe. Třeba já bych se na sebe pak nemohl podívat, kdybych věděl, že jsem na stupních vítězů neoprávněně.

Jakub: Trať Winter 360tky byla hodně povedená. Závod se mi moc líbil, podle mě se vydařil.

bojoprvnimisto 1bojoprvnimisto 2bojoprvnimisto 3

Chystáš se na jarní 360tku v Praze a/nebo další termíny?

Martin: Do Prahy na jarní 360ku se určitě chystám. Na další termíny zatím nevím, sezona je dost nabitá různými závody, chci toho stihnout co nejvíce.

Jakub: Ano chystám se skoro na všechny termíny. Jen mě mrzí, že nebudu v Praze. V tom termínu mám totiž závod Army run.

Tvůj cíl pro sezonu 2017?

Martin: Můj cíl je zlepšení na 10km pod 38:00. Půlmaraton chci dát pod 1:24 a kvalifikovat se na ME ve Spartan race do Andory. Což je v mých silách. Hlavní je se běháním a sportem prostě bavit.

Jakub: Rozhodně vyhrát každý závod 360tka! Dalším cílem na tuto sezónu je kvalifikovat se na MS Spartan race. Můj největší sen je poprat se o vítězství na mistrovství České republiky v OCR.

Pánové mají rozhodně vysoko nastavené cíle a my jim držíme pěsti. Doufáme, že je uvidíme společně na startu i v cíli 360tky. Kdo bude stát na stupních vítězů a porazí zkušenost konečně mládí? Nechme se překvapit a uvidíme se na příští 360tce v Praze.